Image

RegionNitra, kraj termálnych prameňov

Aj náš región ma svoje "Čierne more".

Image

Termálne kúpalisko Podhájska

... inak známe aj ako Slovenské „Mŕtve more“ v Podhájskejje známe široko-ďaleko.

Voda vytryskla na povrch po prvýkrát v roku 1973 z hĺbky 1 900 metrov a jej teplota dosahuje dodnes 80 stupňov. Termálna voda je slaná a pôsobí liečivo na celý organizmus. Fakt, že Podhájsku navštívi viac ako 500 000 ľudí ročne, potvrdzuje výnimočnosť tohto mimoriadne obľúbeného termálneho raja v Nitrianskom kraji.

Vadaš Štúrovo

Rekreačný komplex Vadaš Štúrovo má počiatky už v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

Mesto Štúrovo rozprestierajúce sa na ľavom brehu Dunaja na slovensko-maďarskej hranici je najjužnejšie ležiacim mestom Slovenska. Bez pochýb vás uchvátia jeho uličky pešej zóny neďaleko promenády pri Dunaji, kde zažijete pravú letnú atmosféru s nádherným výhľadom na klasicistickú baziliku v Ostrihome.
Image
Image

Kúpalisko Patince

Najdlhší slnečný svit, najvyššie
namerané teploty a najjužnejšie
položené kúpalisko na Slovensku
s tradíciou od roku 1966.

Už v 13. storočí ľudia poznali teplé pramene s liečivými účinkami v Patinciach. Termálny prameň vyviera z hĺbky 200 m a má teplotu 27 °C. Je vyhlásený za chránenú oblasť a oplatí sa ho navštevovať pre jeho mimoriadne priaznivé účinky na celé telo.

Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko v Komárne
je vybudované na
ploche 2,5 ha a má dva aktívne
termálne pramene, ktoré
majú priaznivé účinky na
kĺbové, reumatické a ženské
choroby.

Mesto Komárno, ktoré leží na brehu Dunaja a pri hranici s Maďarskom, ale aj jeho okolie je plné historických pamiatok a atraktívnych lokalít. Za návštevu určite stojí Pevnosť Komárno a Námestie Európy priamo v meste, či vodný mlyn a drevený most v Kolárove. Cyklotrasa, ktorá spája práve mestá Komárno a Kolárovo, vedie takmer výlučne popri rieke Váh po hrádzi a odviezť sa po nej môžete až k našim južným susedom.
Image
Image

Thermalpark Nitrava

Ponorte sa do sveta Thermalparku
Nitrava a uniknite do malebného
miesta relaxu, kde nielen so svojimi
deťmi môžete snívať s otvorenými
očami.

Termálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo, reumu a centrálny nervový systém, regeneráciu kĺbov, kostí, poúrazové stavy a uvoľnenie svalstva. Thermalpark Nitrava nájdete v príjemnom prostredí obce Poľný Kesov, ktorá je vzdialená 15 km od Nitry, a svojou rozlohou patrí medzi najväčšie na Slovensku.

Santovka

Uprostred malej dedinky, mimo
rušných mestských ciest, akoby
zázrakom vyrástlo toto čarovné
miesto

Jedinečnosťou termálnej vody v Santovke je jej biologická aktivita a prenikanie prírodných minerálnych látok pokožkou priamo do tela. Navštívte malý kúpeľný raj uprostred malebnej dedinky rozprestierajúcej sa na južnom predhorí Štiavnického pohoria, v hontianskom regióne.
Image
Image

Štrand Nové Zámky

Slnkom zaliate roviny Podunajskej
nížiny, úrodné polia
a krásna príroda Ponitria doplnená
letným relaxom

Kúpalisko sa nachádza na kraji mesta, smerom na obec Dvory nad Žitavou, a do areálu sa vstupuje cez drevený most, ktorý bol vybudovaný cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra.

Margita Ilona Levice

Štyry bazéne, vodné atrakcie pre deti, 71m dlhý tobogán, športovné a zábavné atrakcie.

Rekreačný areál sa nachádza 6 km od centra Levíc v mestskej časti Kalinčiakovo a je najvyhľadávanejším a zároveň najväčším centrom turistického ruchu v okrese Levice.  V areáli je možnosť ubytovania, karavaningu a stanovania.
Image