Partnerské stránky:

 

UNSK

 

Ubytovanie na vidieku

 

Visititra

 

Slovakia travel

 

 

 Poklady kraja

 

 

Okres Komárno, mesto Komárno

Reštaurácia je umiestnená na rieke Dunaj a je otvorená celoročne. V zime ponúka príjemné posedenie pri krbe, v lete je k dispozícii vonkajšia terasa. Reštaurácie je vhodným miestom pre rodinné, priateľské či firemné oslavy a akcie. Vo vnútornej, nefajčiarskej časti je kapacita 50 miest, na vonkajšej terase 60. Pochutnať si môžete na tradičných jedlách a rybacích špecialitách. V ponuke je aj veľký výber nápojov.

Okres Nové Zámky, obec Komoča

Oáza camp Komoča sa nachádza na ľavej strane rieky Váh na priestore niekoľkých hektárov. Voda a horúci piesok s príjemným chládkom stromov vytvárajú príjemné prostredie na strávenie letných chvíľ pri kúpaní, opaľovaní a športovaní.  Príjemným miestom sú aj pre rybárov a návštevníkov obľubujúcich prechádzky v prírode.

Rieka Dunaj, okres Nové Zámky, mesto Štúrovo

FUN Yachting v Štúrove ponúka v atraktívnej lokalite najväčšieho slovenského toku - rieky Dunaj - veľa príležitostí ako aktívne stráviť voľný čas. Ponúka možnosti jachtingu, lyžovania za motorovým člnom a jazdy na vodnom skútri. K dispozícii je 5 motorových člnov a 2 vodné skútre. Motorové člny a vodné skútre je možné aj prenajať a to aj so skúsenými kapitánmi.

Rieka Dunaj, okres Komárno, obec Patince

Prístav Marina Patince sa nachádza na riečnom kilometri číslo 1752 obkolesený krásnou prírodou a neďalekými lužnými lesmi či ostrovom Kormoránov. Prístav bol vybudovaný v roku 2007, a odvtedy tam je zakotvená výletná loď WELLNESS I, ktorá sa s pravidelnosťou plaví do okolitých, historicky atraktívnych miest akými sú Komárno, Štúrovo či maďarský Ostrihom. V prístave Patince nájdete taktiež aj jachtársky prístav pre 30 jácht.

Okres Levice, obec Jur nad Hronom

Camp Vodník sa nachádza v obci Jur nad Hronom na ľavom brehu rieky Hron, pozdĺž ktorej sa ťahajú lužné lesy so vzácnymi druhmi fauny a flóry, vyhľadávané turistami, rybármi a poľovníkmi. Vodník je miestom pre vodácke aktivity, cyklotúry a kempovanie. Ponúka služby ako požičovňa lodí a v jeho blízkosti sa nachádza pohostinstvo a reštaurácia.

Okres Komárno, mesto Komárno

Nachádza sa v meste Komárno v blízkosti termálneho kúpaliska. V areáli autocampingu sa nachádzajú sprchy, sociálne zariadenia, reštaurácia, kuchynka, teplá a studená voda. Ponúka možnosti rekreácie a športu ako cykloturistika, rybolov, vodné športy a rôzne športové ihriská. Je tu miesto pre 55 karavanov.

Okres Komárno, mesto Kolárovo

Pod korunami košatých topoľov a hlavových vŕb na tichej hladine Malého Dunaja si dôstojne pláva posledný zachovaný lodný mlyn na území Slovenska. Začiatkom 20. storočia ich bolo na našich tokoch neúrekom. Tvorili neodmysliteľný kolorit na vodách Dunaja či Váhu. Mlynské kolesá týchto osobitých drevených kolosov vážiacich niekoľko ton sa celú sezónu vytrvalo krútili zakotvené uprostred najsilnejšieho prúdu rieky a mleli ťažko dopestované obilie. 

Rieka Dunaj, okres Komárno, mesto Komárno

Yacht club sa nachádza v Komárne pri železničnom moste cez rieku Dunaj. Yacht club ponúka ubytovanie v športovom hoteli, parkovanie športovo- turistických plavidiel v stráženom parkovisku a tiež možnosť zabezpečenia dovozu pohonných hmôt. Reštaurácia ponúka veľký výber jedál so širokým sortimentom.

Okres Levice, obec Kamenín

Miesto sa nachádza asi 2 kilometre od obce Kamenín, za mostom cez rieku Hron. Je to vlastne polostrov, pevninu obkolesuje mŕtve rameno rieky Hron, ktoré sa pri hladine spojí s riekou. Táborisko je jedna obrovská lúka, kde je veľa miesta na stanovanie, alebo dokonca parkovanie s karavanom. Vstup s autom je povolený a platiť za stanovanie netreba. Každoročne sa tu usporadúvajú koncerty a festivaly.

Okres Levice, obec Hronovce

Okres Nové Zámky, mesto Nové Zámky

Prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami sa nachádza na severo-východnom okraji mesta Nové Zámky. Patrí medzi chránené prírodné oblasti. Rieka sa nad vodnými kaskádami rozdeľuje na dve časti, tým je spôsobené, že sa tu nachádzajú až dve vodné kaskády. Rieka sa opäť spája v jeden celok a tečie po východnom a južnom okraji mesta.

Okres Levice, obec Horná Seč