Partnerské stránky:

 

UNSK

 

Ubytovanie na vidieku

 

Visititra

 

Slovakia travel

 

 

 Poklady kraja

 

 

Okres Nové Zámky, obec Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska sa nachádza 20 km od Nových Zámkov, severovýchodným smerom. Kúpalisko má celoročnú prevádzku. Bazény sú napĺňané silne mineralizovanou vodou slanej chuti, bohatej na jód s liečebnými účinkami na choroby pohybového ústrojenstva, dýchacích ciest a kožných chorôb.

Okres Nové Zámky, mesto Štúrovo.

Vadaš Thermal Resort sa nachádza v centre mesta Štúrova a je najväčším termálnym kúpaliskom na Slovensku s dennou kapacitou výše 10 000 návštevníkov.

Okres Komárno, obec Patince

Patince sa nachádzajú približne 17 km od mesta Komárna smerom do Štúrova, v blízkosti Dunaja. Rekreačný areál sa rozprestiera na ploche takmer 27 ha, vyznačuje sa ustáleným a príjemným teplým počasím v letnom období. Termálny prameň vyvierajúci v areáli má teplotu vody 27 °C a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Okres Levice, mesto Levice

Rekreačné zariadenie Margita - Ilona leží na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov. Od Levíc je kúpalisko vzdialené 6 km v smere na Šahy. Areál kúpaliska je tvorený štyrmi bazénmi, toboganom dlhým 71 m, športoviskami, reštauráciami a bufetmi. Bazény sú plnené termálnou vodou s teplotou 25˚C, s obsahom minerálnych solí 1 000 mg/l.

Okres Nitra, obec Poľný Kesov

Termálne kúpalisko ThermalKesov v Poľnom Kesove, 19 km od Nitry, bolo už v minulosti vyhľadávanou letnou atrakciou širokého okolia. V súčasnosti  sú pre návštevníkov k dispozícii 3 vonkajšie termálne bazény obklopené rozľahlým areálom plným zelene.

Okres Nové Zámky, mesto Nové Zámky

Kúpalisko s termálnou vodou, prekrásne upravenou zeleňou a kvetmi je k dispozícii pre všetkých, ktorí chcú spojiť opaľovanie a pohyb v letných horúčavách. Leží na okraji mesta Nové Zámky. Vstup do areálu umožňuje drevený most, ktorý je vybudovaný cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra. Kúpalisko nesie názov jeho zakľadateľa, učiteľa a vášnivého šachistu Emila Tatárika.

Okres Nové Zámky, obec Tvrdošovce

Obec Tvrdošovce leží 10 km severozápadne od mesta Nové Zámky. Bazény kúpaliska sú naplnené príjemne teplou vodou, ktorá má blahodarný účinok na ochorenia pohybového ústrojenstva a je veľmi dôležitá na regeneráciu unaveného svalstva.

Okres Šaľa, obec Diakovce

Termálne kúpalisko Diakovce sa nachádza medzi okresnými mestami Šaľa a Galanta, od obce Diakovce je vzdialené 4 km. Termálna voda  vyviera z hĺbky 780 m a na povrchu dosahuje 38 °C. Po roku 2001 sa areál kúpaliska rozdelil na dva samostatné subjekty. V areáli termálneho kúpaliska sú k dispozícii bazény (veľký-plavecký a detský), vodné atrakcie pre deti, chatová osada, autokempingový tábor a turistická ubytovňa.

Okres Levice, obec Santovka

Termálne kúpalisko sa nachádza v obci Santovka na juhu Slovenska, 15 km juhovýchodne od mesta Levíc. Zrekonštruované bolo v roku 2005. Počas letných mesiacov sú pre návštevníkov k dispozícii vonkajšie bazény, a to plavecký bazén, rodinný bazén a detský bazén. Zaujímavosťou kúpaliska v Santovke sú travertínové bazény (nazývané aj rímske), ktoré sú vybudované z prírodného kameňa a sú určené na sedenie. Priamo nad nimi sa nachádzajú masážne vodopády.